Catalog Number 1769-L24ER-QBFC1B
Description CompactLogix 5370 L2 Controller, 2 EtherNet/IP Ports With Device Level Ring Capability, 750KB Memory, 16 DC Inputs, 16 DC Outputs, 4 Universal Analog Inputs, 2 Analog Outputs, 4 High Speed Counters, Up To 4 1769 I/O Expansion Modules, 8 EtherNet/IP And 120 TCP Connections, 24V DC Input Embedded Power Supply, With 1GB SD card, Can Support Up To 2GB SD Card, 1 USB Port.
Manufacturer Allen-Bradley
Sub Brand CompactLogix
Type Standard Controller
Special Features Universal Analog Input
Communication Ethernet , USB
Isolation 30V (continuous), Basic Insulation Type, USB to system, Ethernet to system and Ethernet to Ethernet. Type tested at 500V AC for 60 s
Height 118mm, 4.65"
Width 140mm, 5.51"
Depth 105mm, 4.13"
Operating Temperature 0...60 °C (32...140 °F)
Number Of Channels 42
Memory 0.5MB
Local Programming Port USB/Ethernet
Embedded Network Port 2 Ethernet
Non Volatile Memory Option Secure Digital
Input Signal 10-30VDC, +/- 10V, 0-10.5V, 0-5.25V. 0-21mA, Thermocouple: J, K, T, E, R, S, B, N and C, RTD: Platinum 385, Platinum 3916, Copper 426, Nickel 672, Nickel 618, Nickel-Iron 518, Resistance
Output Signal 24VDC, +/- 10V, 0-10.5V, 0-5.25V. 0-21mA
Power Supply 24V DC input, Isolated,Class 2/SELV
Enclosure None (open-style)
Display Status LEDs
Mounting DIN Rail / Panel mount
Keuntungan mengapa memilih kami :
1. Jaminan 100% Barang asli, Baru, Garansi 1 tahun dan Free Shipping